Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
KosmetykawPolsce.pl

JTC Sp. z o.o.

zobacz
KosmetykawPolsce.pl

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Jak dobrze zarządzać finansami firmy?

03-08-2017


Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, że skończył się zapas jakiegoś kosmetyku albo drogi sprzęt nagle odmówił posłuszeństwa? Co robić?

Umówionych wizyt klientek odwołać nie można. Ratunkiem w sytuacji konieczności szybkich zakupów może być karta Visa Business – idealne rozwiązanie  dla małych i średnich przedsiębiorców. Pozwala m.in. robić bezpieczne zakupy w Internecie i w nowoczesny sposób prowadzić finanse swojego przedsiębiorstwa.

s17

Szybkie płatności ważne w biznesie

Musisz szybko zamówić brakujące kosmetyki przez Internet? Jeśli zapłacisz za nie kartą Visa Business, dostawca będzie mógł wysłać zamówienie od razu. Dzięki temu możesz być spokojna – paczka przyjdzie na czas i nie będziesz musiała odesłać z kwitkiem swoich lojalnych klientek.

Taką kartą możemy zapłacić również w wielu miejscach w całej Polsce – nie tylko w dużych, ogólnopolskich sieciach, w tym hurtowych i półhurtowych, ale też w wielu małych placówkach. Ponadto - trwają prace nad rozwojem sieci akceptacji kart w placówkach Poczty Polskiej oraz urzędach administracji publicznej, więc tym bardziej warto już teraz zainteresować się tym rozwiązaniem.

Bezpieczne płatności w sklepach internetowych

Zależy Ci na stałym rozwoju swojej oferty? Chcesz zachęcić klientki nowym, nieznanym jeszcze w Polsce zabiegiem? Przydatna może okazać się możliwość zrobienia zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Karta jest wtedy często jedyną możliwą formą dokonania płatności. Do tego jest bardzo bezpieczna.

To ważne nie tylko w przypadku internetowych zakupów w zagranicznych e-sklepach, ale również w tych nowo powstałych, które nie zdążyły jeszcze zdobyć Twojego zaufania. Jeżeli kupiony towar lub usługa nie zostaną dostarczone albo będą niezgodne z zamówieniem, a próba odzyskania pieniędzy od sprzedawcy nie powiedzie się, możesz skorzystać z procedury reklamacyjnej chargeback inicjowanej przez Twój bank-wydawcę karty, by odzyskać utracone środki. To najważniejsza przewaga karty nad płatnościami za zakupy  gotówką lub przelewami internetowymi, które nie gwarantują takiej ochrony.

Za granicą karta jest niezbędna

Praca w branży kosmetycznej może oznaczać również zagraniczne szkolenia, konferencje, wyjazdy służbowe. Kartami Visa Business zapłacimy w milionach terminali na całym świecie. Wypłacimy również pieniądze w potrzebnej nam walucie w bankomacie. Nie musimy wozić ze sobą gotówki ani narażać się na koszty związane z ponowną wymianą waluty po powrocie do kraju.

Warto upewnić się, że mamy w portfelu kredytową lub obciążeniową kartę Visa Business –  niektóre linie lotnicze, hotele czy wypożyczalnie aut nie akceptują kart debetowych.

Akceptacja płatności kartami – korzyści

Warto jeszcze wspomnieć o tym, jak wielką korzyścią dla zakładu kosmetycznego i wygodą dla klientek jest możliwość płacenia kartą za wykonaną usługę. Według badań Visa mali przedsiębiorcy, którzy nie akceptują płatności kartą, mogą przez to tracić nawet jedną czwartą klientów. Im wyższa wartość usługi, tym bardziej istotna jest możliwość zapłacenia kartą. Za zakupy na kwotę powyżej 200 złotych aż 63% badanych woli płacić kartą.

W Polsce prawie połowa (47 proc.) respondentów posiadających kartę płatniczą deklaruje, że wolałaby zrobić zakupy w firmie przyjmującej płatności kartami niż w firmie, która tego nie oferuje. Ma to szczególne znaczenie dla młodych klientów: nie mogąc zapłacić kartą z zakupu rezygnuje aż 41 proc. użytkowników kart w wieku 16-34 lata. Co ważne, do sklepu, który nie przyjmuje płatności kartami jest skłonna wrócić zaledwie 1 na niemal 5 osób. Więcej niż 1 na 4 badanych wolałby zapłacić kartą za usługi wykonane w domu (np. hydraulika, elektryka czy kosmetyczki).

Akceptowanie płatności kartami to również większe bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej. Niweluje ryzyko otrzymania fałszywych banknotów, ogranicza ryzyko kradzieży i obniża koszty związane z obsługą gotówki. Dla tych kosmetyczek i wizażystek, które często pracują poza salonem (np. w domu klientki lub na planie filmowym), dostępne jest wygodne rozwiązanie mobilne – terminal mPOS, którego możemy użyć w dowolnym miejscu po podłączeniu do smartfonu.

 

Materiał powstał przy współpracy z Visa

Advertisement

mtpmtgsarzetelniafrodytatargipomorskietwojelekitargi.krakowTargi  SPA & WELLNESSimprezytargowekongres kosmetycznyforumprawpacjenta