Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
KosmetykawPolsce.pl

JTC Sp. z o.o.

zobacz
KosmetykawPolsce.pl

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Przebarwienia na twarzy - laserowe usuwanie przebarwień

12-09-2017


Laseroterapia jest zabiegiem, który ma bardzo skuteczne oraz szerokie zastosowanie w medycynie. Pomaga zwalczyć ból, przywrócić organizm do zdrowia po przebytych urazach a dzięki wykorzystaniu w dermatologii oraz medycyny estetycznej, zlikwidować nieestetyczne plamy na skórze, które powstają na skutek nadmiernego opalania się, przyjmowania leków fotouczulających, hormonalnych czy też trądziku. Każda kobieta marzy o tym, by jej skóra wyglądała nieskazitelnie oraz promieniała młodzieńczym blaskiem, dlatego jeżeli dostrzegłyście u siebie plamy na twarzy, warto zapisać się na laserowe usuwanie przebarwień.


k1

Czym są przebarwienia
Jest to nic innego, jak nierównomierne rozłożenie melaniny (barwnika) w skórze, które występuje u co trzeciej kobiety po 35 roku życia. Zwykle plamy pojawiają się na twarzy, dekolcie ramionach, przedramionach, dłoniach oraz łydkach, a więc w miejscach najbardziej narażonych na negatywne działanie promieniowania UV. Przebarwienia najbardziej rzucają się w oczy, gdy występują na twarzy, gdyż bardzo często nie można ich odpowiednio zatuszować makijażem. Dodają lat i sprawiają, że skóra wygląda niezdrowo, zwłaszcza, gdy kobieta boryka się dodatkowo z bliznami potrądzikowymi. Przebarwienia występują na różnej głębokości, np. tuż przy naskórku lub w skórze właściwej i od tego też zależy sposób, w jaki można je efektywnie eliminować. Na rynku dostępne są preparaty rozjaśniające, które stosowane regularnie mogą zmniejszyć przebarwienia, czego dobrym przykładem jest Power C Energizing Emulsion - krem dla cery tłustej i mieszanej. Warto również szukać kosmetyków, które zawierają witaminę C oraz kwasy owocowe, gdyż substancje te wspomagają niwelowanie zmian pigmentacyjnych (linia kosmetyków Skeyndor Power C). Jeżeli jednak metody te nie usuną plam w 100 %, warto rozważyć poddanie się laseroterapii, gdyż należy ona do jednej z najskuteczniejszych metod walki z przebarwieniami.

Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień
Wiązki laserowe, generowane za pomocą wysokiej jakości sprzętu, docierają do przebarwień położonych na różnej głębokości. Ich zadanie polega na tym, że przenoszą cząstki melatoniny z miejsc, gdzie jest nadmiernie nagromadzona, tam, gdzie jest jej niedobór. Laserowe usuwanie plam jest metodą nieinwazyjną, a więc nie narusza struktury skóry oraz nie wykazuje innych negatywnych działań. Przed zabiegiem trzeba koniecznie założyć okulary ochronne, gdyż światło lasera niekorzystnie wpływa na wzrok. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty, należy ją powtórzyć (4-5 naświetleń, wykonywanych z odstępem miesięcznym). Ogólnie zabieg uważany jest za bezbolesny, jednak skóra w miejscu naświetlania może delikatnie piec, dlatego też naświetlane miejsce trzeba chronić przed światłem słonecznym oraz stosować kremy z filtrem nawet miesiąc po laseroterapii. Należy także wspomnieć, że po wykonanym zabiegu, plamy stają się nieco ciemniejsze, a stan ten może się utrzymywać nawet do 7 dni. Nie ma powodów do obaw, gdyż jest to naturalna reakcja skóry. Następnym etapem jest złuszczenie naskórka w miejscach naświetlanych, po czym plamy są już całkowicie niewidoczne. Jest to metoda bardzo popularna, która przyniosła korzyść już niejednej osobie, posiadającej problem przebarwień na twarzy i nie tylko. Zabieg dostępny jest w większości salonów kosmetycznych.

Jak przygotować się do usuwania przebarwień laserem
Jeżeli kobieta stosowała wyżej wspomniane preparaty z witaminą C oraz kwasami owocowymi lub preparaty ziołowe (dziurawiec, nagietek), czy też inne substancje fotouczulające, powinna odczekać 3 do 4 tygodni zanim podda się laseroterapii. Około 2-3 tygodni przed zabiegiem nie należy się intensywnie opalać oraz stosować samoopalaczy, zaś siedem dni przed poddaniem się naświetlaniom nie można  wykonywać peelingów w miejscach, które będą poddane zabiegowi. Skórę należy odpowiednio nawilżyć poprzez stosowanie odpowiednich kremów. Kilka dni po wykonanym zabiegu poszczególne miejsca mogą wykazywać zwiększoną nadwrażliwość, dlatego należy unikać stosowania kosmetyków na bazie alkoholu oraz nie stosować dezodorantów i mydła. Laseroterapia nie może być wykonana u osób cierpiących na wszelkie choroby skóry, infekcje wirusowe i grzybicze oraz u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Nie powinny się jej także poddać osoby posiadające rozrusznik serca.
Jeżeli chcesz pozbyć się nieestetycznych plam na twarzy czy innych częściach ciała oraz odzyskać młodzieńczy i zdrowy wygląd, zajrzyj na: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/terapia-na-przebarwienia/ i zapoznaj się z ofertą. 

mtpmtgsarzetelniafrodytatargipomorskietwojelekitargi.krakowTargi  SPA & WELLNESSimprezytargowekongres kosmetycznyforumprawpacjenta