Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
KosmetykawPolsce.pl

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

zobacz
KosmetykawPolsce.pl

JTC Sp. z o.o.

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

26-03-2019

 

Depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. To doskonały sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Niezwykła skuteczność zabiegu sprawia, że decyduje się na niego coraz więcej osób. Niestety nadal pojawia się wiele niewiadomych i wątpliwości dotyczących depilacji laserowej. Niektóre osoby obawiają się, że zabieg im zaszkodzi lub okaże się nieskuteczny. Postaramy się więc, odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie urządzenie wybrać?

Na rynku jest wiele salonów, w którym można wykonać depilację laserową. Ogromna liczba ofert sprawia, że ludzie nie wiedzą, gdzie się wybrać na zabieg. Warto więc wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszy z nich to doświadczenie osób pracujących w danym salonie. Kolejnym ważnym aspektem jest sprzęt, którym wykonywana jest depilacja laserowa. Niestety na rynku jest wiele laserów. Dany sprzęt różni się pomiędzy sobą skutecznością i możliwościami. Warto też pamiętać, że urządzenie IPL nie jest laserem.Wiele salonów wprowadza swoich klientów w błąd, gdy reklamuje to urządzenie. Warto pamiętać, że największą skutecznością charakteryzują się lasery diodowe. Dlatego najlepiej wybierać salony, które na nich pracują. Jednym z nich jest http://www.studiolaser-depilacja.pl/nasze-salony/salon-kosmetyczny-Poznan.html

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?
Kolejną istotną kwestią jest odpowiednie przygotowanie się do depilacji laserowej. Tylko w takiej sytuacji zyskujemy pewność, że zabieg będzie skuteczny i nie pojawią się żadne powikłania. Jak więc się przygotować? Przede wszystkim przed depilacją należy zgolić włosy w miejscu poddawanym zabiegowi. Trzeba też pamiętać, że przez 6 tygodni nie możemy usuwać włosów w tym obszarze, ponieważ może to zakłócić ich cykl wzrostu. W takiej sytuacji depilacja laserowa będzie nieskuteczna. W dniu zabiegu skóra powinna być umyta i niczym nie smarowana. Jeżeli decydujemy się na depilację laserową pach, należy dokładnie zmyć dezodorant lub antyperspirant. Osoby, które usuwają włosy z wrażliwych miejsc lub cechują się niską odpornością na ból, mogą skorzystać z dodatkowego znieczulenia, np. kremu Emla.

Jak postępować po zabiegu?
Bardzo ważne jest też postępowanie po zabiegu. To od nas zależy, czy nie pojawią się żadne powikłania. Musimy zrezygnować z opalania, ponieważ promieniowanie słoneczne w połączeniu z działaniem lasera może negatywnie wpływać na skórę. Jednak unikanie słońca nie zwalnia nas ze stosowania kremu z filtrem - nawet przez szybę możemy być narażeni na negatywne działanie słońca. Przez 2 tygodnie unikaj też preparatów oraz zabiegów złuszczających. Kolejną zasadą, której należy przestrzegać jest zakaz chodzenia na basen oraz saunę przez 3-4 dni po zabiegu. W tym czasie należy też unikać moczenia skóry w gorącej wodzie, a także stosowania spirytusu, a także produktów na bazie alkoholu. Należy też pamiętać, aby stosować się do zaleceń specjalistów i przestrzegać terminów wyznaczonych zabiegów. W przeciwnym razie możemy się spodziewać znacznie gorszych efektów.

mtpmtgsarzetelniafrodytatargipomorskietwojelekitargi.krakowTargi  SPA & WELLNESSimprezytargowekongres kosmetycznyforumprawpacjenta